Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6

Klub dôchodcov

Klub dôchodcov Nitrianske Pravno

Klub dôchodcov Nitrianske Pravno
Dlhá ul. 598/22 Nitrianske Pravno 972 13
Kontakt : 046/5446 645, 0911/ 939 113
Predsedníčka klubu: Jarmila Mokrá

Otvorené v pracovné dni: v pondelok, stredu a piatok od 14.00 do 17.00 hod.


 

31.5.2017 :: Stretnutie spriatelených klubov dôchodcov v Ružomberku

Spolok spriatelených klubov vznikol ešte v bývalom stredoslovenskom kraji, kam patrila aj naša obec. Tak sa stretali aj stretajú na pracovných aj slávnostných stretnutiach zástupcovia spriatelených klubov. V polovici mája dostal náš klub pozvánku do Rožomberka, na oslavu 35. výročia založenia klubu dôchodcov v Ružomberku. Na túto oslavu boli pozvaní zástupcovia všetkých spriatelených klubov dôchodcov. Na pozvanie sme reagovali a účasť potvrdili.

Dňa 31. mája sa vedúca klubu J. Mokrá spolu s hospodárkou D. Hiščárovou zúčastnili slávnostného stretnutia. Dopravu zabezpečil starosta obce prostredníctvom P. Černáka, ktorý dopravil naše dôchodkyne na miesto stretnutia aj späť. Privítanie v klube v Ružomberku bolo veľmi srdečné a milé. Predsedníčka spritelených klubov A. Vinžíková je súčasne predsedníčkou klubu dôchodcov a denneho centra v Ružomberku. Po privítaní a malom občerstvení nás vyzvala, aby sme sa pre istotu predstavili, lebo roky bežia a v kluboch dochádza ku zmenám. Predstavila nám svoj výbor a informovala o tom aký program nás čaká. Zakrátko sme sa vybrali na stretnutie s primátorom mesta, kde bol pripravený krátky kultúrny program, potom nasledoval príhovor primátora MUDr. I. Čombora PhD. Po príhovore bolo odmeňovanie. Primátor mesta odmenil vedúcu klubu aj celý jej výbor za ich dlhoročnú aktívnu prácu. Po ukončení tohoto stretnutia sa celá naša skupina dôchodcov premiestnila ku mauzoleu A. Hlinku. V mauzoleu sa ujala slova pani Hatalová, manželka predsdu KD z Černovej a porozprávala o živote a zneužití mena A. Hlinku. O jej infromovanosti o živote a účinkovaní A.Hlinku sa naši členovia dozvedeli už pred dvoma rokmi, keď sme boli s našimi členmi klubu na zájazde v Ružomberku a v Černovej. Vtedy sme navštívili aj rodný dom A. Hlinku, kde je zriadené jeho múzeum, a kde pravidelne táto pani dáva výklad návštevníkom múzea. Po opustení mauzolea sa skupina dôchodcov prešla po pešej zóne mesta a stretla sa v hoteli Kultúra na spoločnom obede.

Popoludnie vyplnil dôchodcom kultúrno – spoločenský program. V spoločenských priestoroch hotela Kultúra sa stretli domáci členovia klubu aj pozvaní zástupcovia spriatelených klubov. V programe vedúca klubu pripomenula v príhovore aj diapozitívmi život a aktivity dôchodcov z uplynulých rokov. V kultúrnom programe vystúpili tanečné skupiny. Zatancovali seniorky aj dievčatá a medzi tým zaspievali mladé speváčky. Po programe nasledovala voľná zábava a tanec. Všetko sme sledovali so záujmom, ale priblížil sa čas, ktorý sme si dohodli na odchod, tak sme sa poďakovali a rozlúčili sa s prítomnými členmi výboru. Za vystriedania slnečného počasia aj poriadnej búrky sme sa vrátili domov.

J.M.

 V spoločenských priestoroch hotela Kultúra sa stretli domáci členovia klubu aj pozvaní zástupcovia spriatelených klubov

 V spoločenských priestoroch hotela Kultúra sa stretli domáci členovia klubu aj pozvaní zástupcovia spriatelených klubov


 


Predpoveď počasia

dnes je: 23.7.2018

meniny má: Oľga

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka