Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6

OZ Bôrik

OZ Bôrik - logoObčianske združenie Bôrik
Dlhá 428/67 
972 13 Nitrianske Pravno
http://www.ozborik.sk/

predseda združenia : Alfréd Šverčík  : 0902 721 733 

Občianske združenie Bôrik bolo zaregistrované na Ministerstve vnútra Slovenskej republiky dňa 12. 5. 2008. Združenie užíva a stará sa o vodnú plochu Bôrik I. a Bôrik II. ... viac informácií


 

30.4.2017 :: Otvorenie rybárskej sezóny 2017

Občianske združenie Bôrik otváralo rybársku sezónu 2017

Otvorenie rybárskej sezóny 2017Už tradične prvomájový víkend sa stretávajú členovia OZ spolu s manželkami a rodinami na rybníku Bôrik, aby slávnostným aktom otvorili rybársku sezónu 2017. Slávnostným preto, lebo pri otvorení sa vztyčuje zástava a spieva hymna OZ. S manželkami preto, lebo ony otvárajú lov rýb ženskými pretekmi.

Ani tento rok to nebolo inak. Počasie sa aspoň na tento deň trochu umúdrilo a doprialo nám niekoľko slnečných lúčov. Aj preto sme tento rok zaznamenali najväčšiu účasť, aj preto bolo pretekárok viac.

No háčik bol v tom, že po výdatných dažďoch kapry nebrali, a tak víťaza sme museli vylosovať z klobúka. Šťastie sa usmialo na Helenku Hausnerovú, ďalšími výherkyňami boli Aďka Kubíčková, Blanka Barloková, Klaudika Krenová, Peťka Volandová a Lubica Fridrichová.

Deň ďalej pokračoval spoločenským posedením. Konzumoval sa guláš, ktorý tentokrát navaril Jozef Štálnik st. , boli aj ďalšie špeciality – halászlé od V.Richtera a údené ryby, ktoré pripravil náš predseda A. Šverčík, ale boli aj koláče, ktoré priniesli naše manželky.

Bolo veselo, lebo do spevu a k dobrej nálade nám hrala kapela „ Sem – tam nám to ujde“ a gitarové duo „Švagrovci.“

Nálada a počasie vydržali až do súmraku, keď sa prítomní rozchádzali s predsavzatím, že podujatie sa musí o rok opäť opakovať v každom počasí, lebo počasie si nevyberieš, ale človek môže byť len zle oblečený.

Petrov zdar ! Výbor OZ Bôrik


Autor videa a fotografií: Martin Vríčan


 


Predpoveď počasia

dnes je: 21.6.2018

meniny má: Alojz

Tešíte sa na Tradičný Pravňanský jarmok?
 
 
70%

 
 
 
30%

 
Počet hlasujúcich: 23

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka