Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6

Reportáže

Reportáže z kultúrnych podujatí

3.6.2017 :: Veterán Rallye Bojnice

VeteranDňa 3.júna v sobotu prechádzali našou obcou historické vozidlá – veterány a ich majitelia. Trasa Veterán Rallye Bojnice viedla z Bojníc do Kláštora pod Znievom späť do Nitr.Pravno a Prievidze. V čase od 11:45 do 12:30 sme mali možnosť na našom námestí vidieť ozajstné historické skvosty z Čiech, Rakúska aj zo Slovenska.

Určite neobanoval nikto, kto si nenechal ujsť túto výnimočnú príležitosť vidieť vyše 50 krásnych veteránov na jednom mieste. V pelotóne boli známe značky ako napr. Aero, Alfa-Romeo, Jaguar, Porsche,Tatra, Triumf a mnohé ďalšie.

Ako sa na správnych hostiteľov patrí, pripravili sme pre účastníkov malé občerstvenie, ktoré roznášali ženy a deti v tradičnom odeve z Nitrianskeho Pravna. Stručne sme im priblížili aj históriu našej obce. Pani prednostka OcÚ Ľubica Boďová mala za úlohu vybrať najkrajšie historické vozidlo a odovzdať majiteľovi pohár prednostky OcÚ - vybrala veľmi dobre. Po krátkych rozhovoroch s účastníkmi pelotónu môžem konštatovať, že boli milo prekvapení prijatím, záujmom a pravdaže aj okolitou prírodou ktorou prechádzali.

Magdaléna Vaňová

foto:M.Vríčan, P.Černák
video: P.Černák


 


Predpoveď počasia

dnes je: 23.7.2018

meniny má: Oľga

Za obsah zodpovedá
Obec Nitrianske Pravno

webygroup
ÚvodÚvodná stránka